تبلیغات متنی
آزمون علوم پایه دامپزشکی
خرید تردمیل خانگی
قیمت ماسک یکبار مصرف
Website Graphic Photography SEO
مربی سگ
خرید از چین
خدمات شبکه
خرید لپ تاپ استوک
گاوصندوق
مبلمان اداری کلاسیک
مبلمان اداری کلاسیک
گاوصندوق
تور آنتالیا
لوازم تاتو
تعمیر هود
تور باکو
مبلمان اداری کلاسیک
تعمیر اجاق گاز
کرکره برقی
تعمیر ماشین ظرفشویی
میز اداری مدرن
تعمیر یخچال
تعمیر پکیج
میز اداری مدرن
تعمیر هود
قیمت لوله استیل
دوره آموزش سئو
تجهیز صنعت
راهکارهای مقابله با سرما خوردگی
راهکارهای مقابله با سرما خوردگی (سلامت,)

آشنایی با راه و روش هایی برای مقابله و جلوگیری از سرماخوردگی

درجه حرارت هر ناحیه از بدن بطور مستقیم به میزان جریان خون آن ناحیه بستگی دارد. هنگامی که درجه حرارت محیط کاهش می یابد بدن شما بطور خودکار سبب انقباض عروق خونی نزدیک سطح پوست میشود تا جریان خون را به سوی ارگانهای حیاتی بدن همچون قلب و مغز افزایش دهد.هنگامی که درجه حرارت محیط کاهش می یابد بدن شما بطور خودکار سبب انقباض عروق خونی نزدیک سطح پوست میشود تا جریان خون را به سوی ارگانهای حیاتی بدن همچون قلب و مغز افزایش دهد. این راهکار بدن برای گرم نگه داشتن ارگانهای حیاتی میباشد. به ویژه دستها و پاها که حاوی عروق خونی بسیاری در سطح پوست می باشند، نسبت به این پروسه حساس تر میباشند. فعالیت بدنی در این میان موجب افزایش جریان خون گرم گشته و با گرما مقابله میکند بنابراین:

1- از جا برخیزید: ایستادن نسبت به نشستن تولید گرما را در بدن به میزان 20% افزایش میدهد.

2- دستان خود را تکان دهید: با چرخاندن دستهای سرد مجددا جریان خون را به دستها افزایش خواهید داد.

3- فعالیت بدنی داشته باشید: در محیطهای سرد بهترین روش گرم نگاه داشتن بدن پرداختن به فعالیت بدنی میباشد.

تاثیر تغذیه در گرم نگه داشتن بدن
خوردن مواد غذایی یکی دیگر از پادزهرهای سرما میباشد. از آنجایی که فرایند گوارش موجب تولید گرما میگردد. بنابراین یک نوشیدنی داغ بنوشید. مانند:چای و یا قهوه داغ. با آنکه با مصرف نوشیدنی های داغ میزان گرمای جذب شده اندک میباشد اما مواد غذایی گرم و نوشیدنیهای داغ سبب تحریک سیستم عصبی شده و موجب افزایش جریان خون به دستها و پاها میگردد. غذاهای ادویه دار و تند نیز چنین خاصیتی دارند. چند نکته دیگر در رابطه با تغذیه در سرما:

1- مصرف الکل در آب و هوای سرد یک گزینه نامناسب میباشد. الکل سبب کم شدن آب بدن و سرکوب لرزش میگردد (لرزش انقاباضات غیر ارادی عضلات میباشد که موجب گرم شدن بدن میگردند)

2-غذاهای پر کالری مصرف کنید.

3- سیگار نکشید: مصرف سیگار سبب انقباض عروق خونی گشته و بدن را سرد میکند.

4- گوشت بخورید: مصرف غذاهای غنی از آهن نظیر گوشت قرمز و سبزیجات سبز رنگ به گرم شدن بدن شما کمک میکند. بدن شما برای ساختن هورمون تیروئید به آهن نیاز دارد. هورمون تیروئید تولید گرما را در بدن تحریک میکند.

5-بهتر است مصرف مواد غذایی و نوشیدنیهای حاوی کافئین را نیز در سرما کاهش دهید زیرا کافئین مدر بوده و موجب کم آبی و افزایش اتلاف گرما میگردد.

هنر انتخاب لباس گرم
هوای محبوس شده میان چندین لایه لباس نازک خاصیت عایق بندی بهتری نسبت به یک لباس قطور تک داراست. بنابراین جای به تن کردن یک لباس قطور و تک چندین لباس نازک بروی هم بپوشید. چند نکته دیگر در رابطه با پوشاک:

1- سر خود را با یک کلاه و شال بپوشانید. زیرا اکثر گرمای بدن از طریق سر هدر میرود.

2-بهتر است جنس پارچه نخستین لایه لباس شما از مواد مصنوعی بوده و روی آن لباس پشمی به تن گردد.

3-در فصل سرما کفشهای با کف تخت و غیر لغزنده به پا کنید. / مردمان

تگ های مرتبط با این مطلب : سرما خوردگی,مقابله با سرماخوردگی,فصل سرما,زمستان,چگونه سرما نخوریم,درمان سرماخوردگی,راهکارهای مقابله با سرماخوردگی,بهبود سرماخوردگی,درمان سریع سرماخوردگی,لباس مناسب برای زمستان,تغذیه ی مناسب برای زمستان,روش هایی برای بهبود سرماخوردگی,روش هایی برای پیشگیری از سرماخوردگی,پیشگیری از سرماخوردن,سرماخوردگی در کودکان,داروهای مناسب برای سرماخوردگی,خوراکی هایی برای مقابله با سرماخوردگی,,,,,
نویسنده : ساحره | تعداد بازديد : 1161
[+] | امتیاز : 4 | امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 |
جمعه 6 دی 1392 | 17:09

صفحات ديگر :